забезпечує український бізнес інформацією, аналітикою та технологічними рішеннями для ефективної та безпечної роботи.
Головне за 07.04.2026 по темі: Скасування Господарського кодексу
ЕкспортОпрацьовано: 14524 джерел
Виявлено: 1 публікація за 7 квітня
-
Чому стаття 4 Закону "Про підприємництво" залишилася чинною після скасування Господарського кодексу?
Стаття 4 залишилася чинною через те, що її прямо не скасували в перехідних положеннях при ліквідації Господарського кодексу, що створило юридичну прогалину в законодавстві. Джерело
-
Які проблеми виникають через залишення чинними окремих норм після скасування кодексу?
Залишення чинними окремих норм створює правову невизначеність, ускладнює застосування законодавства на практиці та може призводити до суперечностей у правовій системі. Джерело
-
Що означає, що норма існує поза системою чинного законодавства?
Це означає, що норма формально діє, але не вписується у сучасну систему законів, оскільки акти, які її регулювали або скасовували, відсутні або скасовані. Джерело
-
Як цей випадок ілюструє проблеми реформування господарського законодавства в Україні?
Він показує, що реформування часто відбувається без чітких механізмів скасування та заміни норм, що призводить до правових колізій і необхідності додаткових змін. Джерело
-
Які наслідки для юристів і підприємців має така правова невизначеність?
Правова невизначеність ускладнює правове регулювання, створює ризики для бізнесу і потребує додаткових консультацій та аналізу для правильного застосування норм. Джерело
Кожне з питань — це короткий підсумок змісту публікацій за день. Повний список першоджерел з посиланнями та розширений підсумок за добу доступні у комерційній версії Платформи LIGA360.
Юридичний курйоз: скасування Господарського кодексу України 2025 року залишило чинною статтю 4 Закону "Про підприємництво" – виклики перехідних положень і реформування господарського законодавства
У 2025 році офіційно скасовано Господарський кодекс України, який раніше замінив Закон "Про підприємництво". Проте, незважаючи на ліквідацію кодексу, деякі його положення, зокрема стаття 4 Закону "Про підприємництво", залишилися чинними через недосконалість перехідних положень. Це створює унікальну юридичну ситуацію, коли норма формально існує поза системою чинного законодавства, що викликає питання щодо її застосування та правового статусу. Такий стан речей ілюструє складнощі реформування господарського законодавства в Україні, де скасування одного нормативного акту не завжди супроводжується чітким врегулюванням перехідних положень. Відсутність остаточного скасування окремих норм може призводити до правової невизначеності та ускладнювати роботу юристів і підприємців. Цей приклад підкреслює необхідність ретельного підходу до реформування господарського законодавства, зокрема розробки чітких механізмів заміни та скасування норм, щоб уникнути подібних «балконів», які формально залишаються чинними, але фактично не вписуються у сучасну правову систему. Це важливо для забезпечення правової визначеності та ефективності господарської діяльності в Україні.